Výlet skoro do věží

 

Aneb zajímavosti Třebovic.

Dne 11.6. měli žáci školy původně navštívit Centrum Odpadové výchovy fa Odvoz a zpracování odpadů v Ostravě Kunčicích.
Bohužel dopravce na naše žáky zapomněl, proto se konal náhradní program. Žáci 9 tříd + 8.B zvolili náhradní program formou vycházky které říkáme
„ Skoro do veží aneb po zajímavostech Třebovic „  Nejprve jsme u řeky Opavy nakrmili kačenky a viděli i pár žab.Po proudu řeky Opavy nás cesta zavedla kolem zadní části Teplárny v Třebovicích. Cesta ve stylu mírného Cross Country nás už nemohla po nevydařeném raním čekání na autobus rozházet. / na cestě kaluže docela dlouhé a široké, po stranách cesty kopřivy … / Odměnou za zvládnutí terénu cesty bylo okolní panorama .Jaké ?
 Sopka černého písku …, slunce schované mezi dálničními mosty ,… nevěříte, mrkněte do fotogalerie a uvidíte. Zajimavá byla nejen obří hromada uhlí nám připomínající velikou sopku / některým černý písek / ??? , ale i stavba nové dálnice D 47 pod níž jsme prošl ia také pohled do celého areálu teplárny. Někteří méně zdatní žáci zvyklí chodit poněkud méně se docela na této krátké vycházce trápili. Přesto na fotkách vypadá většina spokojeně.
Dříve bychom ani neřekli, kolik zajímavých věci v Třebovicí je. A taky víme , že teplo se vyrábí v teplárně a proud kde ? Přece v proudárně proto náš název „ Skoro do věží ne „ Kolem věží „ .
 

Za učastníky Skoro do věží,

Martin Svoboda
 

Fotky:

Kontakt

Základní škola, Ostrava-Poruba, Čkalovova 942, příspěvková organizace

zs.ckalovova@seznam.cz

Základní škola, Čkalovova 942/2, Ostrava - Poruba, 708 00

UPOZORNĚNÍ:
Telefonní číslo 596 925 473 je v současné době mimo provoz, v případě potřeby volejte 603 449 841, nebo 731 644 724.
Děkujeme za pochopení.

Datová schránka: 8nvh93z

adresa pro evidenci úředních e-mailů:
ZSCka@po-msk.cz

IČO: 64628183

Vyhledávání

Fotografie použita dle Creative Commons Shandi-lee, Infomastern, tommy@chau  © 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode